SteelSeries, Oyun ve Espor Dünyasında 20 Yıldır Süren Yenilikçiliğini Kutluyor

Şubat 13, 2021 by Yorum yapılmamış

Dünyanın 1 numaralı özel oyun ses markası SteelSeries, bugün oyun ve espor dalında önder şirket olarak 20. yıl dönümünü bir yıl boyunca devam edecek etkinliklerle kutlamaya hazırlanıyor.

SteelSeries, yirmi yıldır espor ve profesyonel oyun dünyasının destekleyici gücü olmaya devam ediyor. Birinci kez profesyonel gruplara sponsor olmaktan, profesyoneller için özel eserler oluşturmaya, yetenekli oyuncuları küresel çapta harika yıldızlara dönüştürmeye kadar, SteelSeries kesimi büyütmeye, oyun oynamayı daha rekabetçi ve daha eğlenceli hale getirecek eserler geliştirerek oyuncuların zafere ulaşmasını sağlamaya devam ediyor.


2001 Yılından Günümüze Oyun Dünyası SteelSeries ile Gelişiyor

2001 yılında Danimarka’da kurulan SteelSeries, birinci olarak tutkulu oyuncuların yüzey gereksinimlerini karşılamak için toz tutmayan bir cam mousepad olan yenilikçi Icemat’i oyuncularla buluşturdu.

O vakitler, şirket kurucusu olan Jacob Wolff-Petersen Kopenhag’da Counter-Strike oyuncusuyken nişan almayı imkansız kılan standart toz mıknatıslı mousepad’i kullanıyordu. Lakin öbür oyuncuların tersine, hassasiyeti ön plana çıkaran kusursuz bir toz önleyici yüzey sunan ve FPS oyuncuları için tasarlanmış dünyanın birinci cam mousepadini tanıttı.

Bu sıradışı yenilikten bu yana, SteelSeries birinci mekanik oyun klavyesini, birinci kulak üstü oyun kulaklıklarını, içeri katlanabilen kulaklık mikrofonlarını ve birinci World of Warcraft MMO oyuncu mouse’unu tasarlayarak başka sayısız yeniliklerle oyun ve espor dünyasında tesirli bir biçimde ismini duyurmaya devam etti.

2001: Birinci oyuncu mouse’u
2002: Espor oyuncularıyla birinci marka işbirliği
2002: Espor etkinliğindeki birinci sponsor marka
2004: Birinci kulak üstü oyuncu kulaklığı
2006: Birinci mekanik oyuncu klavyesi
2008: Oyun etraf üniteleri için birinci çevrimiçi yazılım tahlili
2018: Oyunlar için birinci yüksek çözünürlüklü ses sistemi
2019: Birinci manyetik olarak ayarlanabilir klavye


SteelSeries CEO’su Ehtisham Rabbani: “SteelSeries’in birinci yirmi yılı, yenilikler, sayısız birinciler ve profesyonellerle olan gerçek işbirlikleri ile taçlandırıldı. Birlikte, küresel bir espor sahnesi oluşturduk ve gözkamaştırıcı yükselişini devam ettirdik. Ve gelecek yıllarda da dalın gelişiminde taraf gösterici olmaya devam edecek eser ve yazılım yenilikleriyle oyun dünyasının büyüklüğünün bir sonraki hududunu oluşturmak için çok çalışacağız. SteelSeries ile her oyuncunun bir yıldız üzere hissedebileceğini ve oyunu herkesin hayal ettiğinden daha ileriye taşıyabileceğini biliyoruz.”

SteelSeries, birinci yirmi yılında 40’ın üzerinde patenti ile profesyonel seviyede kalite ve dayanıklılığı, yalın ve çağdaş dizaynın kararlığı ile dengeliyor. SteelSeries kurucusu Jacob Wolff-Petersen: “Şirketin misyonu, kurulduğu günden beri birebir, dünyadaki en talepkar tüketici kümesine “oyunculara” hitap eden ekipmanlar yaratmak. Bu misyon, birinci vakitlerde gerçekleşen bir kampanya sloganında tabir edildi: “Kazanmak Her Şeydir” ve bu her vakit şirketin temel kıymetlerinden biri olmuştur.”

Yepyeni Espor Markası

SteelSeries, sponsor olduğu OG ekibinin üst üste iki yıl Dota 2 Memleketler arası Şampiyonaları’nda birinci sefer birinci olan ekip olmasından, her oyuncuya oyun tecrübelerini geliştirmeye yönelik tasarladığı ekipmanlarla, espor dünyasının merkezinde yer alacak işlere imza atıyor.

SteelSeries’in profesyonel ekiplerle olan ilgileri sponsorluklardan daha fazlasıdır, iştiraktir. Fikir ve dizayndan test ve onaylamaya kadar, espor profesyonelleri sadece SteelSeries’in sponsor olduğu kadrolar değil, birlikte dünyanın en uygun oyun etraf ünitesi eserlerini yaratan işbirlikçi ve ortak yaratıcılardır.

2006 yılına kadar, SteelSeries ekipmanları dünyanın en uygun on FPS espor ekibinin yedisi tarafından kullanıldı.


Bugün profesyoneller, SteelSeries ile öteki tüm markalardan daha fazla para kazanıyor.

20 Yıllık Zafer Kutlaması

SteelSeries, 20. yıldönümünü kutlamak gayesiyle, kendi creative grubu tarafından, teknolojilerinin gelişimi ve oyunlarda sonları zorlama kararlılığı hakkında hazırlanan altı kısa animasyon sineması yayınladı. Sinemalar, steelseries.com/glory adresinden izlenebiliyor.

SteelSeries’in yenilikçi ekipmanlarının gelişimini gösterirken oyun etraf ünitelerinin teknolojisinin inceleneceği, Teknik Operasyon Yöneticisi Tino Soelberg ile Soru Karşılık yayını için 4 Şubat tarihi saat 13:00’da twitch.tv/steelseries’de gerçekleşecek yayına katılarak SteelSeries’in heyecanına ortak olun.

Son olarak, SteelSeries espor mirasını anmak için 13-28 Şubat tarihleri ortasında The SteelSeries Invitational isimli birinci çevrimiçi turnuvasına mesken sahipliği yapacak. Bu yeni rekabetçi seri, dünyanın dört bir yanından profesyonel grupları zafer için bir gayrette karşı karşıya getiriyor. Detaylar için twitch.tv/steelseries adresini ziyaret etmeyi unutmayın!

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir