Steam, 26 Milyon Eşzamanlı Oyuncu Rekorunu Kırdı

Şubat 13, 2021 by Yorum yapılmamış

 

Steam, bir kere birebir anda en yüksek çevrimiçi kullanıcı sayısında yeni bir rekora imza atarak, Ocak ayında birinci defa 25 milyon kullanıcıya ulaştı.

Steam, çevrimiçi eşzamanlı oyuncu sayısı kelam konusu olduğunda kendi rekorunu bir defa daha kırdı ve Valve’ın platformu 25 milyon eşzamanlı kullanıcıyı geçti. Rekor, 2 Ocak tarihinde 25.416.720 kullanıcının giriş yapmasıyla birlikte kırıldı. Bu yeni zirverlerin her ikisi de, Valve’ın geçen yıl Mart ayında, dünya çapındaki pandemi sürecinin yeni başladığı devirlerden sonra geldi.

 

 

Kayıtlar SteamDB’de kayıt aldında alındı. Grafiklerden 26.392.063 kullancının artık mağazalardan tek seferde oturum açtığını görebilirsiniz.

Covid-19 salgınından ötürü dünyanın dört bir yanındaki hakikaten dehşet verici hava şartları ve devam eden pandemiler ortasında, hiç olmadığı kadar çok insanın eğlenmek için bilgisayar oyunlarına yönelmesi hiçte şaşırtan bir durum değil.

Yakın vakitte yayınlanan öbür Steam haberlerine nazaran, World of Tanks’ın yakında platforma geleceğini duyduk ve Koei Tecmo’nun Nioh 2’sinin serideki evvelki oyunlardan daha fazla kullanıcı çektiğini öğrendik.

Etiketler: ,

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir