GTA 5 140 Milyondan Fazla Kopya Sattı

Şubat 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Grand Theft Auto V, Rockstar Games ve Take-Two için büyük bir muvaffakiyet olmaya devam ediyor. Yayıncının son mali kar duyurusu sırasında, Take-Two, GTA V’in şu ana kadar 140 milyondan fazla kopya sattığını açıkladı. PlayStation 5 ve Xbox Series X / S serisinin de piyasaya sürülmesiyle birlikte bu sayı 2021 yılında daha da artacaktır.

Birinci olarak 2013 yılında piyasaya sürülmesine karşın, 2020 yılı GTA V’in lansmanından bu yana geçirdiği en güzel yıl olmayı başardı. Take-Two, oyunun PS3 ve Xbox 360’ta birinci kere piyasaya sürüldüğü 2013’ten bu yana geçen yıl “Grand Theft Auto V’nin daha fazla kopyasının” satıldığını açıkladı. Birebir halde Grand Theft Auto  Online yıllık bazda %28 büyüme katetti ve şirketin üçüncü çeyrek varsayımlarını geride bıraktı.

Grand Theft Auto V, GTA Online modu için tertipli bir güncelleme akışı almaya devam ediyor. Rockstar, Aralık ayında, büyük Cayo Perico Heist güncellemesini çıkardı ve bu güncellemede , isim soygununun yanı sıra yeni bir ada pozisyonu, yeni bir gece kulübü, yeni araçlar ve silahlar ve daha fazlası tanıtıldı.

GTA Online, elbet GTAV’ın devam eden muvaffakiyetinin büyük bir nedenidir. Take-Two’ya nazaran, çevrimiçi mod “her ay ve 2020 takviminin tamamında lansmanından bu yana rastgele bir başka yıla nazaran daha fazla oyuncuya sahipti.” Take-Two, geçen yıl “aynı vakitte Grand Theft Auto Online’ın hem yeni oyuncular hem de tekrar aktifleştirilen oyuncular tarafından şimdiye kadarki en yüksek iştirak oranına işaret ettiğini” söyledi. Rockstar, bu yılın ilerleyen günlerinde PS5 ve Xbox Series X / S için Grand Theft Auto Online’ın bağımsız bir sürümünü yayınlayacak .

Grand Theft Auto V, Rockstar’ın tek büyük satıcısı değildi. Aynı görüşme sırasında Take-Two, Red Dead Redemption 2’nin şu anda 36 milyondan fazla ünite sattığını ve çevrimiçi bileşeni Red Dead Online’ın “Aralık ayında daha fazla yeni oyuncu dahil olmak üzere daha fazla oyuncuya sahip olduğunu açıkladı.  “Take-Two, Rockstar’ın 2021 ve sonrasında güncellemelerle hem GTA Online’ı hem de Red Dead Online’ı desteklemeye devam edeceğini söylüyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir