En Yeterli Android Endişe Oyunları 2021

Şubat 13, 2021 by Yorum yapılmamış

Five Nights at Freddy’s


Geceleri Freddy Fazbear’ın pizza dükkanında çalışan Mike Schmidt isminde bir gece bekçisi olarak oynuyorsunuz. Oyun robot kuklaların geceleri dolaşması ve Mike’ı öldürmeye çalışması üzerine heyeti. Mike’ın öldürülmeden gece vardiyasını bitirmesini sağlamalısınız.

Oyun birinci şahıs perspektifinden oynanıyor. Robot kuklalara dikkat etmek ve kapıları kapatarak onları içinde bulunduğunuz odadan uzak tutmak için kameralar kullanmanız gerekiyor. Pilleriniz tükenmeden evvel bu vazifeleri yerine getirmelisiniz.

 

Ultimate Custom Night


Bir geceyi istediğiniz üzere özelleştirdiğiniz Five’s Night of Freddy’nin oyununu istiyorsanız bu oyun tam size nazaran. Sizi öldürmeye çalışmasını istediğiniz rastgele bir robot kuklayı seçebilir ve zorluğunu istediğiniz üzere şekillendirebilirsiniz.

Bu oyun tüm robot kuklalara (FNAF1’den FNAF6’ya kadar) sahiptir, yani farklı oyunlardan robot kuklalarla bir gece geçirebilirsiniz. Oyun, robot kuklalara dikkat etmek ve sizi öldürmelerini önlemek için kameranızı kullandığınız öteki oyunlar üzere oynanır.

 

Alien: Blackout


Oyunun sonunu denetim edebileceğiniz bir kaygı oyunu istiyorsanız, bu sizin için yeterli bir oyun. Siz ve öbür hayatta kalanlar, sizi birer birer avlayan bir Xenomorph ile bir uzay gemisinde mahsur kalıyorsunuz. Mürettebatı inançlı bir yere götürmek için haritayı denetim etmelisiniz.

Bu oyun hareketlerinizin, oyunun sonu değiştirdiği oyunlardan biridir. Her kısım, mürettebatınıza güç tükenmeden evvel saklanmalarını ve inançta olmalarını emretmelisiniz. Güç bittiğinde, uzaylı sizin müdahaleniz olmadan mürettebata saldırabilir.

 

Ao Oni


Bu retro biçimi oyunda üç arkadaşıyla perili bir konağa giden Hiroshi olarak oynuyorsunuz. Oyunda mavi bir iblis tarafından avlandığınızı anlarsınız ve malikaneden kaçmanın bir yolunu bulmanız gerekir.

Oyun boyunca, mavi bir iblis tarafından takip ediliyorsunuz ve sonunda onlardan daha ziyadesiyle karşılaşıyorsunuz. Oyun çok ürkütücü. Retro görünen bir kaygı oyunu oynamak istiyorsanız, Ao Oni’yi tavsiye ediyoruz.

 

Corpse Party


Android’de öykü odaklı bir dehşet oyunu yaşamak istiyorsanız, o vakit Corpse Party tam size nazaran. Çoğunluğu liseli olan ve kendilerini perili bir ilkokulda bulan öğrenciler olarak oynuyorsunuz. Neler olduğunu öğrenirken öğrencileri okuldan çıkarmalısınız.

Oyun beş kısma ayrılmıştır ve bu oyunun sunduğu çok sayıda sondan birini elde edebilirsiniz. Okulu keşfetmek ürkütücü ve müzikler bu ürkütücülüğü arttırıyor. Bu oyuna bir göz atın, bilhassa de anime usulünü seviyorsanız.

 

Dim Light


Tek görebildiğiniz şeyin el fenerinizin ışığının aydınlattığı yer olan bir oyunda, hastaneden kaçıyorsunuz. El fenerinizle oluşturduğunuz sonlu görüş nedeniyle, yakınlarda bir canavar görene kadar etrafta bir canavar olduğunu anlamayabilirsiniz. Yapabileceğiniz tek şey koşmak.

Bu oyunda kendinizi hiçbir silahla savunamazsınız; yalnızca koşmalısınız. Sonlu görüş, kenarlarda ne olduğunu bilmediğiniz için bir kaygı ve paranoya hissi verir. Dahası, karakterinizin ayak seslerini duyabilir fakat onu göremezsiniz. Canavarların çıkardığı sesler de epey rahatsız edici.

 

Paranormal Territory


Çağdaş bir meskende geçen doğaüstü bir dehşet oyunu oynamak istiyorsanız, Paranormal Territory sizi ele geçirmek için burada. Bir gün işten konuta geliyorsunuz ve ailenizin gittiğini görüyorsunuz. Onları bulmak için yola çıksanız da gördüğünüz tek şey konuttaki vahim olaylar.

Bu oyun birinci şahıs perspektifine sahip ve ana karakterin karısını ve çocuklarını arıyorsunuz. Oyun boyunca, konutta gerçekleşen paranormal olaylar yaşıyorsunuz. Oyun kısa lakin korkutucu.

 

Granny


Şeytani bir büyükannenin olduğu bir konutta mahsur kaldınız. Şeytani büyükanne sizi yakalayıp öldürmeden evvel konuttan çıkmanın bir yolunu bulmalısınız.

Ana fikir kolay. Bir canavarla (büyükanne) bir evdesiniz ve konuttan kaçmak için bulmacaları çözmeniz gerekiyor. Büyükanne müthiş ve onun sizi kovalamasını istemiyorsunuz. Zorluk arttıkça, büyükanne de o kadar hızlanıyor.

 

Granny: Chapter 2


Granny Kısım 2’de şeytani bir büyükbaba, sizi konutta tutmak ve öldürmek için büyükanneye katılır. Onlar sizi öldürmeden bir çıkış yolu bulmalısınız.

Oyun birinci oyuna çok benziyor ve ana fikir birebir; konutta mahsur kaldınız ve kaçmalısınız. Büyükanne yahut büyükbaba yahut cüretiniz varsa her ikisiyle de uğraşmak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Büyükanne süratli hareket ederken büyükbaba sağırdır lakin size daha çok ziyan verir. Birinci oyunu beğendiyseniz, bu oyuna bir göz atın.

 

Lost Within


Bu vahim oyunda, perili bir akıl hastanesinde hayatta kalmalısınız. Kendinizi silahlarla savunabilirsiniz, lakin tükenecekleri için kaynaklarınızı korumalısınız. Şayet biterlerse, akıl hastanesinden asla kaçamazsınız.

Dehşetli canavarlarla savaşırken (veya kaçarken) akıl hastanesinden kaçmalısınız. Oyun boyunca, akıl hastanesinde neler olup bittiğini öğreniyorsunuz. Resident Evil gibisi bir oyun deneyimlemeyi seviyorsanız, Lost Within oyununa göz atmalısınız.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir