En Güzel Tarayıcı Oyunları 2021

Şubat 13, 2021 by Yorum yapılmamış

Sizi eğlendirecek yeni bir oyun arıyorsanız, her vakit harika güçlü bir oyun bilgisayarına gereksiniminiz yoktur. Tarayıcı oyunları harika halde vakit geçirebileceğiniz oyunlardır. Tarayıcı oyunları, en yeni sürümlerde en gösterişli grafiklere sahip olmaktan çok direkt tarayıcınızda oynayabileceğiniz büsbütün fiyatsız ve çalıştırması kolay oyunlardır.

Tarayıcı oyunları neredeyse hiç uğraş harcamanızı gerektirmez ve lokal olarna yüklenmiş oyunlar üzere neredeyse herkes için eğlendirici olabilir. Sırf çok sayıda çok oyunculu tarayıcı oyunları değil, tıpkı vakitte birçok tek oyunculu oyun, tanınan tam sürümler olmaya devam eden erken, fiyatsız oyun yapılarıdır. Oraya çıkıp biraz vakit öldürmeye hazırsanız, oynamanız gereken oyunlar aşağıda yer alıyor.

EN UYGUN TARAYICI OYUNLARI 2021

A Dark Room – Bir tıklama oyunu olarak başlar, fakat bunun sizi caydırmasına müsaade vermeyin. A Dark Room, kıyamet sonrası kentinizi büyütmek için tıklama mantığı ile savaşan düşmanlarla gerçek vakitli olarka gayret ettiğiniz bir strateji macerasına dönüşür.

Canabalt – Bu oyun, hâlâ bir refleks testi olan, flaş çağından tanınmış bir sonsuz koşucuyu sunar. Adobe’nin flaş dayanağını kestiği Flash gerektirdiğinden, aktifleştirmek için muhtemelen tarayıcı ayarlarına girmeniz gerekecektir.

Catan Universe – Catan neredeyse çevrimiçi olarak düzgün olan klasik bir tahta oyunudur. Her vakit ki masa oyunu arkadaşlarınızı birlikte oynamak için bir telefona yahut Discord aramasına ikna etmek zorunda kalabilirsiniz, fakat ayak uydurmak için güçlü bir oyun bilgisayarlarına muhtaçlıkları olmayacak.

Freeciv – Civilization’ın açık kaynaklı sürümünü HTML 5’in büyüsü sayesinde direkt tarayıcınızda arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak oynayabilirsiniz.

Mackerelmediafish.com – Nathalie Lawhead’in bir öbür tuhaf tarayıcı projesi, bu proje, kimi internet kemirgenlerinin yardımıyla Uskumru Media Fish hakkındaki gerçeği aramak için eski web sitelerini keşfetmenizi sağlıyor.

Slither.io – Blob Katamari oyunu agar.io üzere, başka oyuncu yılanlarını yenerken yılanınızı büyütmek için noktalar yersiniz. Agar.io’dan biraz daha parlak ve hoş.

EN DÜZGÜN ÇOK OYUNCULU TARAYICI OYUNLARI 2021

Arkadaşlarınızla oynayacak bir şey arıyorsanız, bilhassa de ileri teknoloji bir makinede oyun oynamayanlar için, arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak oynayabileceğiniz bu tarayıcı oyunlarına bakın. Bazıları Agario ve Slitherio üzere devasa telaşlı savaşlardır, öbürleri Catan Online üzere masaüstü klasikleridir.

Agar.io 


Agar.io, dama çizgili bir art plan üzerinde renkli dairelerden oluşan grafiklerle kolay görünse de, şaşırtan derecede sıkıntı. Çemberiniz çok küçük başlar, lakin etrafınızdaki tüm küçük renkli noktaları yediğinizde büyürsünüz. Küçük bir daire olarak, süratli hareket edersiniz ve sizi yemeye çalışan daha büyük dairelerden kaçabilirsiniz. Büyüdüğünüzde, daha büyük porsiyon yiyeceklere gereksiniminiz var. Bu cılız noktaların müsaade verdiğinden daha fazla büyümek için, öteki oyuncuları yemelisiniz.

 

Daha küçük oyuncular daha süratli hareket ettiğinden, dairenizi eşit kütleli iki farklı daireye bölebilirsiniz. Çemberinizi böldüğünüzde, yenisi fırlayacak ve sizden kaçan küçük oyuncuyu kuşatmak için kullanışlıdır. Bu çemberler ne yediklerine bağlı olarak büyür ve birebir büyüklükte kalmaz yahut birebir süratte hareket etmez. Takım oyunları da dahil olmak üzere birçok mod vardır. Daha büyük bir oyuncu sizi yuttuktan sonra, mümkün olan en küçük nokta olarak yine başlatmanız gerekir. Yaşam döngüsü acımasızdır.

Isleward 


Isleward birinci bakışta çok oyunculu bir oyun üzere görünmüyor. Sizi Strathford kentine atmadan evvel hangi karakteri oynamak istediğinizi seçmenizi sağlayan düşük çözünürlüklü bir roguelike. Strathford’da pozisyonunuzu alırsınız, aksiyonları nasıl sıraya koyacağınızı öğrenir ve keşfedersiniz. Ayrıca düzey atlamak için bulabileceğiniz ve öldürebileceğiniz birkaç düşük düzeyli canavar da var. 

Sonunda diğer beşerlerle karşılaşacak ve umarım onları sizinle birlikte maceraya ikna edeceksiniz. Farklı karakterlerden oluşan bir parti, tek bir oyuncudan çok daha güçlü ve değerli ölçüde daha eğlencelidir. Keşfedilecek koca bir dünya, bir sürü ada ve bulunacak çok sayıda ganimet var.

Slither.io 


Etrafa dağılmış çeşitli noktaları yerken bedeniniz biraz daha uzar ve biraz genişler. Düşmanlarınızı yiyemezsiniz, lakin vaktini uygun alırsanız, öteki bir yılanı bedeninize çarpmaya zorlayabilirsiniz.

Bu, onların kaybolmasına neden olacak ve bir sürü beden noktası bırakacak. Slither.io ayrıyeten yılanınızın derisini özelleştirmenize müsaade verir ve kimi şahane seçenekler vardır.

Kingdom of Loathing


Muhtemelen yıllardır güçlü olan Kingdom of Loathing şeklini biliyorsunuzdur. Bu, web arayüzüne sıkıca yerleştirilmiş, ataklarınızı seçmenize müsaade veren açılır menüler ve her yeni alan için sayfa yenilenen bu çeşit bir sözde-mmo tipi şey. Biraz berbat ancak Kingdom of Loathing hoş olmaya çalışmıyor. Komik olmayı başarıyor. Gerçekten çok komik.

İnsanların yüzüne acı sos fırlatıyorum ve onlar ziyan görüyor zira acı sos yüzünüze geldiğinde sahiden acıyor. Daha da mantıklı olmayan bir biçimde, düşmanlarına karşı dans eden Disco Haydutlar, moxie tarafından besleniyorlar. Ve bunların hepsi, Haiku’daki düşmanlarınızın tüm tariflerinin değil, saldırılarınızın da olduğu Haiku Zindanı’na girmeden evvel. Ve öteki beşerlerle direkt oynayamasanız da onların eşyalarını çalabilir, loncalara katılabilir ve onlarla etkileşim kurabilirsiniz.

Treasure Arena 


Bu 16-bit macera oyunu, kıymetli hazine için bir zindanda savaşmanızı sağlıyor. Pastadan bir modül almak isteyen üç oyuncu daha var. Zaman geçtikçe yine doğabilirsiniz, lakin öldüğünüzde altınlarınızın bir kısmını kaybedersiniz. Oyunun maksadı, müddet dolduğunda en fazla altına sahip olmaktır.

Zindanın etrafında çeşitli güçlendiriciler de belirir ve kendinizi hayatta tutmak için kullanılabilir. Bu zindanda takılan tek kişi siz ve öbür çevrimiçi oyuncular değilsiniz – NPC’ler de hazineyi korur ve yanlarına yaklaşırsanız görünürde saldırır. Onlara karşı bir bahta sahip olmak için daha güçlü silahlar bulmalısınız.

War Brokers 


War Brokers, birinci şahıs bir voksel ekip nişancı oyunudur. Bazen düşmanın füzelerini fırlatmasını durdurmak üzere, savaşın düz mevt müsabakasının ötesine geçtiği vazifeler vardır. Artık bir battle royale modunu da içerecek formda genişletildi.

War Brokers, kilidini açıp kullanabileceğiniz çok sayıda farklı silah ve makineye sahiptir. Silahlar vakitle açılır, fakat kendinizi savunmak için bir tabanca ve tüfekle başlarsınız. Helikopter ve tank üzere araçlar, elbette girip denetim edebileceğiniz haritanın etrafında bulunabilir. Bir hesaba giriş yaparsanız, oynamak için talep edebileceğiniz tonlarca küçük misyon ve ödül vardır. Ve rekabet acımasız olabilir, bilhassa kuvvetli bir tecrübe istiyorsanız uygundur.

Town of Salem


Daha evvel Mafya yahut Kurtadam parti oyununu oynadıysanız, Town of Salem tanıdık gelmelidir. Bu rol yapma oyunu, sizi dolandırıcı bir yalancı olmaya ve öbür oyuncuları yanıltmaya zorluyor. Rastgele kim olarak seçildiğinize bağlı olarak, bir kasaba halkı (iyi), mafya (kötü) yahut tarafsız olabilirsiniz.

Kasabalıysanız, mafya üyelerini bulmanız ve kentinizdeki herkesi öldürmeden evvel onları durdurmanız gerekir. Her oyuncu kategorisi için birçok farklı rol vardır. Bu farklı rollerin her biri size oyunun gece kademesinde kullanabileceğiniz eşsiz bir yetenek verecektir. Oyuncular geceleri hareketlerini planlar ve istekleri doğrultusunda notlar alırlar.

Wilds.io 


Görünüşünden hoşlanmadığınız insanları öldürme ve haritanın etrafına dağılmış ganimetler bulma temel unsurunu izler. Bir sürü farklı oyun modu var lakin en tanınan olanı, oyunu çalıştırdığınızda varsayılan olan Harabeler.

Harabeler size üç kadrodan birinin üyesi olarak bir bölgeyi keşfetme bahtı verir. Farklı ekiplerdeki başka oyuncuları öldürebilir, kutuları kırabilir ve ganimet bulabilirsiniz. Dürüst olalım, kim daha fazla ganimet sevmez? Zırh, iksirler ve yeni silahlar, bu çöl çorak topraklarında daha uzun müddet hayatta kalmanıza yardımcı olacak. Ana maksadınız, beşerler öldüğünde ortaya çıkan kemikleri elde etmektir. Yeterince kemik alırsan harabelerin hükümdarı olursun. Futbol da dahil olmak üzere, kimileri daha kısa periyodik ve daha kolay maksatlara sahip bir dizi öbür mod var.

Pokemon Showdown 


Eğitmenlerle savaşmak, sevdiğiniz Pokemon oyunlarının bir kesimiyse, Pokemon Showdown tam size nazaran. Önceden pokemonunuza düzey atlamak yahut ilgilenmek zorunda kalmadan başka oyunculara karşı direkt maçlara atlayabilirsiniz. Eğer ölürseniz, pokemon merkezine geri dönmenize ve dinlenmenize gerek yok – direkt yeni bir savaşa atlayabilirsiniz. 

Pokemon Showdown, hangi pokemon ile çalışmak istediğinizi belirlemek istiyorsanız, rastgele bir kadro yahut özel bir grup kullanarak savaşmanıza müsaade verir. Daha sonra süratlice bir maça geçebilir, atılımları seçebilir ve başka antrenöre karşı koyabilirsiniz. 

Squadd.io 


Arkadaşlarınızla rakip bir gruba karşı savaşabileceğiniz yahut herkesle herkese fiyatsız olarak savaşabileceğiniz izometrik bir nişancı oyunu. Arenaya yerleştirilen güç istasyonları farklı silahlar veriyor. Yarasadan seçebileceğiniz birkaç karakter ve düşmanlarınızı savuştururken kilidini açabileceğiniz çok daha fazlası var.

Oyunun temel emeli, hayatta kalmak ve puan tablosunun zirvesine ulaşmak için kâfi puan kazanmaktır. Ne kadar çok puan kazanırsanız, o kadar çok düzey atlar ve daha fazla silahın kilidini açabilirsiniz. Hızlı tempolu maçlar arıyorsanız, girmek çok süratli, eksiksiz.

Catan Universe


Tarayıcınıza klasik bir tahta oyunu getirildi. Catan, Avrupa dışında giderek daha tanınan hale geldikçe, tahta oyunlarının altın çağına girmesine yardımcı oldu. Hiç Catan oynamadıysanız, işte size arkadaşlarınızdan nefret etmek için fiyatsız bir fırsat, zira size hiç tahıl vermeyecekler.

EN ÂLÂ TEK OYUNCULU TARAYICI OYUNLARI 2021

Pahalı sabit disk alanını kaplamayacak yeni bir şey arıyorsanız, bu tek oyunculu tarayıcı oyunlarını deneyin.

Fallen London


Fallen London, tıpkı kozmosta Failbetter Games’in sonraki Sunless Seas ve Sunless Skies’ından evvel gelen uzun soluklu, anlatımlı tarayıcı oyunudur. İki fiyatlı oyunun yayınlanmasına karşın, Fallen London hala yeni içerik ve kıssalar ekliyor ve son vakitlerde haritasının görünümünde de hoş bir güncelleme yaptı.

Celeste Classic


Tanınan bir platform oyunundan evvel, Celeste birebir ismi taşıyan fiyatsız bir tarayıcı oyunuydu. Yine de ödüllü bir bağımsız oyun haline gelen oyun karmaşasında bir gezinti için “klasik” olarak isimlendirilen bu erken sürümü oynayabilirsiniz.

Sort The Court


Sort The Court, Yes, Your Grace’in basit bir versiyonu üzere. Yönetici olarak, birçok bahsiniz (prensesler, büyücüler yahut kediler) size güzellik istemeye gelir. Bazıları para istiyor, kimileri yiyecek, kimileri ise pazarlık yapmak istiyor olabilir. Her dilekçe için kolay bir Evet yahut Hayır yanıtı ile kraliyet pastasından kimin bir kesim alacağına siz karar vereceksiniz. Hazinenizi boşaltmadan tüm bu köylüleri memnun ve doyururken yeterli şanslar!

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir