En Güzel Keskin Nişancı Oyunları 2021

Şubat 13, 2021 by Yorum yapılmamış

Yalnızca sabır, zamanlama ve kapalılığı ödüllendiren bu oyunlar, tıpkı vakitte vazife tasarımı da oyunculara ekseriyetle daha çeşitli tecrübeler sunabilir. Rakipleri görünmeyen bir yerden uzaklaştırmak ve fark edilmeden ortadan kaybolmak, bu çeşidi sevenler için güçlendirici bir tecrübedir. Öyleyse en ödüllendirici keskin nişancı tecrübesini sunan en düzgün oyunlara göz atalım.

EN ÂLÂ KESKİN NİŞANCI OYUNLARI 2021


Cyberpunk 2077

Aralık 2020’de tüm büyük platformlar için piyasaya sürülen Cyberpunk 2077, karmaşık lansman sıkıntıları nedeniyle epeyce tenkitlere maruz kaldı. Bununla birlikte, kusurlara sabrı olanlar, kimi şaşırtan derecede eşsiz silahlarla çok düzgün bir savaş sisteminin içerisinde kendilerini buldular

Oyundaki en yeterli silahlardan kimileri, oyunculara daha bilinmeyen bir yaklaşımı tercih ederlerse oyun boyunca olağanüstü ayrıntılar sunan keskin nişancı tüfekleridir. Örneğin, Atılım keskin nişancı tüfeği beton duvarlardan ateş edebilir ve Ashura Smart keskin nişancı, otomatik olarak baştan atış yapabilen güdümlü füzeleri bile ateşler. 


Star Wars: Battlefront II

Star Wars: Battlefront II , bir oyunun geliştiriciler tarafından desteklendiğinde ve birinci lansman problemlerinden sonra hayranların geri bildirimlerini dinlediğinde ne kadar olağanüstü olabileceğinin ispatıdır. Artık Star Wars franchise hayranlarının çok oyunculu olarak geri gelmeye devam ettiği bir oyun, fakat şaşırtan derecede düzgün tek oyunculu modu da oynamaya kıymet.

Battlefront II’deki en havalı silahlardan bazıları keskin nişancı tüfekleridir ve bunlar Star Wars evrenine tamamen hastır. İster oyunu oynayın ister çok oyunculu oynayın, keskin nişancı tüfeğiyle başarılı olmak onları dikkate alınması gereken bir güç haline getirecektir.Battlefield V

Gerisinde Star Wars: Battlefront serisini geliştiren takım bulunan Battlefield V, 2018 yılında piyasaya sürüldü ve keskin nişancı meraklıları için vazgeçilmez hale geldi. Tek oyunculu mod, serinin en güzellerinden biridir. Lakin her vakit olduğu üzere, çok oyunculu modda harika ayrıntılar sunmaktadır.

Haritalar çok büyük ve çoklukla orada savaşan birçok oyuncu bulunmaktadır, bu yüzden onları ortadan kaldırmak için bir keskin nişancı tüfeğine gereksiniminiz olabilir. Çatışmalarda keskin nişancı tüfeği kullanmak çok fazla pratik gerektirir lakin ustalaşıldığında, bilhassa Battlefield V’in battle royale modu Firestorm’da her oyuncuya çok endişeli dakikalar yaşatılabilir.


Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes , 2015 yılında PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360 ve Xbox One’da piyasaya sürüldü. Bu oyun serinin öbür oyunlarına nazaran biraz daha kısadır.

Bunlarla birlikte, serinin birçok hayranı için Ground Zeroes tarafından sağlanan odaklanmış misyonlar, üstün bir kapalılık tecrübesi olarak kabul edilir. Bu, oyundaki keskin nişancı mekaniğinde ve şiddetli yağmurda dürbün görüşünün altındaki düşmanları izlerken daha da ortaya çıkıyor.  Düşman askerlerinin işlerini yapmalarını ve sohbetlere katılmalarını izlemek, sırf oyunun öyküsünün ve mekaniklerinin zenginliğine katkıda bulundu.


Sniper Ghost Warrior 3

Sniper Ghost Warrior 3 , 2017 yılında Xbox One, PC ve PlayStation 4’te piyasaya sürüldü. Oyunu rahatsız eden birkaç yanılgı ve aksaklık nedeniyle lansman sırasında gayret eden bir açık dünya oyunudur. Bununla birlikte, bu meseleler CI Games’teki geliştiriciler tarafından ele alındığında ve Ghost Warrior 3 sonuç olarak çok daha sağlam bir tecrübe oldu.

 Oyunu her şeyden evvel kurtaran keskin nişancı mekaniğidir ve güçlü CryEngine kullanılarak, görsel olarak etkileyici bir çağdaş orman art planında yer almaktadır.


Goldeneye 007

Goldeneye 007 , Rare tarafından geliştirildi ve 1997’de sırf Nintendo 64’te piyasaya sürüldü. Oyun, oyuncuları 007 James Bond’un yerine koyuyor ve sinemanın konusunu sadece bir halde takip ediyor. Metal Gear Solid’in yanındaki modern konsollarda kapalı mekaniği popüler hale getiren birinci oyunlardan biriydi.

Oyunun son derece sağlam saklılık düzeneğini kullanan birinci silahlardan biri keskin nişancı tüfeğiydi. Oyundaki en tatmin edici silahlardan biriydi ve oyunculara bâtın bir yerden düşmanları avlarken hissetmeleri gereken tam güç hissini verdi.


Far Cry 5

Far Cry 5 , 2018’de PlayStation, Xbox One ve PC’de piyasaya sürüldü. Seri, koşmaktan, ateş etmekten sessiz ve kapalılığa kadar tüm oyun tarzlarını her vakit destekledi. Bununla birlikte, en tatmin edici ve ödüllendirici tecrübe, bâtın yaklaşımdır.

Elbette Far Cry 5’teki keskin nişancılık tecrübesi, bir Ubisoft oyununda en ustalıkla uygulanan ayrıntılardan birisidir. AR-CL’yi kullanmak, oyundaki en âlâ çok taraflı keskin nişancı tüfeklerinden ve nitekim de başarılı silahlardan biridir. Bir dürbün ve susturucu ile donatıldığında, AR-CL oyunun en güçlü silahlarından biri haline gelmektedir.


Sniper Seçkine V2: Remastered

Orijinal Sniper Seçkine V2 , 2012 yılında Rebellion Developments tarafından piyasaya sürüldü ve 2.Dünya Savaşı seti Sniper Elite’in doğrudan bir devamı oldu Devam oyunu 1945 Berlin Savaşı sırasında geçiyor ve oyuncu bir Amerikan Keskin Nişancı rolünü üstleniyor. Nazi Zombie Army  DLC’den güncellenmiş görseller, kare suratları ve ek karakterler içeren remaster, 2019’da piyasaya sürüldü.

Oyundaki en dikkat çeken ayrıntılar ise oyuncunun Solid Snake yahut Sam Fisher’ın kullanacağı yüksek teknolojili donanıma kıyasla eski silahları kullanmakla sonlu olmasıdır. Oyuncular, susturulmuş silahlar yerine, atışlarını çevresel dikkat dağıtıcı ögeler ve seslerle zamanlayarak silah atışlarını maskelemelidir.Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands

Ghost Recon: Wildlands , PlayStation 4, Xbox One ve PC için 2017’de piyasaya sürüldü. Far Cry, Splinter Cell ve Rainbow Six serilerini de yaratan Ubisoft tarafından geliştirilmiştir . Gizlilik ve keskin nişancılığa sahip açık dünya oyunlarıyla ilgili deneyimleri oyunda yaşayabilirsiniz.


Sniper Ghost Warrior: Contracts

2019’da piyasaya sürülen Sniper Ghost Warrior: Contracts  , serinin dördüncü girişi. PlayStation 4, Xbox ve PC’de piyasaya sürülen oyun, seleflerinin açık dünya yapısını kullanmak yerine misyon tabanlı senaryoları tercih ediyor.

Daha odaklı yapıya karşın, misyonlar hala yarı açık olacak halde tasarlanmıştır ve oyunculara amaçlara yaklaşma konusunda çok fazla özgürlük sağlar. Gerçekçi mermi fiziği ve hassasiyet ve zamanlama muhtaçlığı, Contracts mevcut en sert keskin nişancı tecrübelerinden biri yapar.


Ghost Recon: Breakpoint

2019’da piyasaya sürülen Ghost Recon: Breakpoint , lansman sırasında kusurları ve öncüllerine kıyasla özellik eksikliği nedeniyle kimi ağır tenkitler aldı. Bununla birlikte, bir oyun olarak güncellemeler, yamalar ve kıssa tabanlı DLC ile gelişmeye devam etti.

Oyunun devasa ve açık görünümleri, oyunculara keskin nişancı tüfekleriyle rakiplerini alt etmek için şahane fırsatlar sunuyor. Bu tür donanımı kullanma hayranlarını tatmin etmek için çok çeşitli keskin nişancı tüfeği, dürbün ve diğer modifikasyonlar var.


Sniper Seçkine III

Sniper Seçkine III , 2012 yılında PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One ve PC’de piyasaya sürüldü. Sniper Seçkine V2’nin bir ön filmi olan kıssa bir kere daha 2.Dünya Savaşı sırasında, lakin selefinin olaylarından üç yıl evvel geçiyor.

Oyunun kıssası Kuzey Afrika çatışması sırasında geçiyor ve evvelkilerden çok daha az doğrusal ortamlara sahip. Bu, oyuncuların gayelerine yaklaşabilecekleri daha fazla çeşitlilik olduğu manasına gelir. Ağır çekim Kill Cam, Mortal Kombat benzeri X- Ray’leri kemiklerin kırıldığını ve iç organların yok edildiğini gösteriyor.


Hitman 2

Tüm büyük konsollar ve PC için 2018’de piyasaya sürülen  Hitman 2 , 2016’da piyasaya sürülen epizodik orijinalin direkt devamı niteliğindedir. Orijinal oyunun sahipleri , birinci oyunun vazifelerinin ve yan içeriğinin güncellenmiş sürümlerini içeren Legacy paketine erişim kazanmıştır.

Oyuncular için kusursuz keskin nişancılık fırsatları sunan temel oyuna ek olarak, kendi başına farklı bir oyun üzere oynanan özel Sniper Assassin vazifeleri de var. Bu vazifelerde, Casus 47’nin maksatlarını ortadan kaldırması, dikkat dağıtıcı şeyler ve açılımlar yaratması için birçok yaratıcı yol var. Ghost Warrior serisi gibi sert bir keskin nişancılık deneyimi değil, lakin şaşırtan ölçüde tekrar kıymeti ve derinliği ile çok eğlenceli.


Sniper Seçkine 4

Sniper Seçkine 4 , 2017 yılında PlayStation 4, PC ve Xbox One’da piyasaya sürüldü. Bir defa daha 2.Dünya Savaşı’nın art planında geçen bu giriş, sonunda seriyi yaratıcı ve eğlenceli fırsatlarla dolu daha büyük açık dünya ortamlarında yürütmeye götürdü.

AA bölgesinde Metal Gear Solid ile karşılaştırıldığında bütçe hala çok fazla olsa da, Sniper Seçkine 4 serinin en savlı oyunu. Görsel olarak, serinin şimdiye kadarki en düzgünü, lakin akıllı açık uçlu misyon tasarımı ve keskin nişancı mekaniği ile epey başarılı işler ortaya koyuyor.


Hitman 3

Hitman World of Assassination serisindeki önceki girişlerde olduğu gibi , Hitman 3’teki haritalar,   Ajan 47’ye vefat saçan bir oyun alanı sağlıyor. Bu, oyuncuların maksatlarını ortadan kaldırmak için görünüşte sonsuz sayıda seçenek ve fırsata sahip olduğu manasına gelir.

Bu tıpkı vakitte, bulunması ve kullanılması gereken eksiksiz görüş noktalarına sahip çeşitli haritalarda bir keskin nişancı tüfeğinin kullanımını da içerir. Keskin nişancı tüfeğiyle amaçlanan maksada yaklaşmanın en uygun yolu, onları gözlemlemek ve açıklıklar ve dikkat dağıtıcı şeyler yaratmak için gerçek fırsatları kullanmaktır.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir