2021’in En Yeterli Anime Dizileri

Şubat 13, 2021 by Yorum yapılmamış

Netflix üzere milletlerarası yayıncılar tarafından üretimlere daha da fazla yatırım yapıldığını gördük. Sony’nin yakında Crunchyroll satın alma sürecini tamamlaması ve onu hâlihazırda Funimation ve Aniplex’i içeren şirketlerin anime imparatorluğuna eklemesi bekleniyor. Animasyon stüdyoları uzaktan çalışmaya geçsede yüzlerce yeni dizi yapıldı. 

Arte

Arte , 16. yüzyıl Floransa’sında ressam olma hayalini sürdüren genç bir bayanın hayatını mevzu almaktadır. Dizi, devrin toplumsal cinsiyet siyasetinde drama ve karakter, sınıfın ayrıcalığı ve Rönesans sanatının nasıl yapıldığına dair detaylar barındırmakta. Hem dokunaklı hem de sürükleyici bir dizi olan Arte, yaratıcı bir hayat peşinde olan bir kişinin isteklerini yerine getirebilecek mi? Bu soru dizide gizli izleyip karakterleri daha yakından tanıyabilirsiniz. 

ASCENDANCE OF A BOOKWORM (Bir Kitap Kurdunun Yükselişi)

Bookworm’un ikinci dönemi, Myne’nin görünüşte kolay olan kitap yazma isteği için yeni ve büyüleyici komplikasyonlar bulmaya devam ediyor. Bu karamsar, kişinin profesyonel arayışını takip etmenin toplumsal zorluklarına karşı bizleri itiyor. Myne, zekasını ve gücünü bencil nedenlerle kullanmakta rahat olup olmadığı ya da etrafındaki hayatı düzgünleştirirken istediğini elde etmenin bir yolunu bulup bulamayacağıyla yüzleşerek heyecan dolu bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. 

Beastars (Canavarlar)

Beastars , Spider-man: Into the Spider-verse of anime serisi olarak karşımıza çıkıyor. Görsel yetenek, animasyon tekniklerinin harmanlanması ve bu çeşit araçları yaratıcı biçimlerde kullanma yeteneği olmadan mümkün olamazdı diyebiliriz. Müellifler, Paru Itagaki’nin parlak lise draması ve cinayet gizemi dizisine tansiyon ve heyecan katıyor. 

Deca-Dance

 

Deca-Dence , kıssa anlatımının “Gizemli Kutu Tarzı” antitezi olarak karşımıza çıkmaktadır.  Olağanda öteki rastgele bir bilim kurgu gösterisinde belirleyici dönüm noktası olabilirdi. Deca-Dence, eşsiz karakter animasyonu ve harika, çok boyutlu aksiyon sahnelerine sahip olup, sürükleyici bir Anime dizisi olarak karşımıza çıkıyor. 

Dorohedoro

Inanılmaz bir kaygı Anime dizisi Dorohedoro, fantastik endişe öyküsü ile güldürüyü birbirine birleştiren bir dizi olarak karşımıza çıkmaktadır. Dizide oğu vakit grotesk şiddet dolu olsa da, karakterler o kadar büyüleyici bir halde yazılmış ve oynanmıştır ki, olaylar bağımsız olarak gerçekleşiyor ve size yalnızca olayları izlemek kalıyor. 

Golden Kamuy (Sezon 3)

Golden Kamuy her vakit biraz Coen kardeşler sineması üzere hissettirmiştir. Birinci iki dönemi izlemiş olan Anime severler ne dediğimi çok dahi âlâ anlayabilirler. Daha evvelki dönemler daha çok Ey Kardeş, Neredesin? yelpazenin sonunda, bu sezon No Country for Old Men tonuna yaklaştı. aratıcılar, dizinin eşsiz mizah anlayışını kaybetmeden dizinin destekleyici takımının trajik art planlarını doldurarak ortaya sürükleyici bir sinema çıkardılar. 

Great Pretender (Büyük Pretender)

Great Pretender ilham verici bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Dizi aslında her hırsızın havalı cephesinin arkasındaki gerçek kişiliklere odaklandığında zekice soygunlarla ilgili olduğunu düşündürüyor. Komedi ve drama ortasında bir istikrar kuran dizinin öyküsü, bir soyguncunun başına gelen talihsizlikleri anlatıyor. Gösterişli görseler ile sizi kendine çekmeyi başaran Great Pretender, en sevilen Animelerden biri olarak anılıyor. 

ID: Invaded (Kimlik: İstila Edildi)

Id: Invaded , asansör konuşmasının şovun çeşitli fikirlerine ziyan verdiği “Inception ile kesişen bir dedektif dizisi” olarak tanımlanabilir. Her olay, son derece değişik karakterlerle desteklenen akıl almaz kıssalarla dolu. Üretimciler enteresan bir bilim kurgu fikrini alıp Animede kullanıyorlar ve ortaya olağanüstü bir dizi çıkıyor. 

Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen , aslında bir manga serisi olarak karşımıza çıkmakta, ama üretimciler bu manganın konusunu çok beğeniyorlar ve bir Anime dizisine uyarlamaya çalışıp ortaya sürükleyici bir hikeye ile geliştirip piyasaya sürüyorlar. Tüm animasyon, oyunculuk ve yazma seçenekleri, lise gençlerinin yetişkin sorumluluğunun uçurumundaki duygusal dramını yansıtıyor. Aynı vakitte, beklenmedik biçimde komik anlar hem kahramanları hem de berbatları sempatik kılıyor.

Keep Your Hands off Eizouken! (ellerini Eizouken’den Uzak Tut!)

Eizouken, öyküsü büsbütün aşk üzerine yazılmış ve gösterime sunulmuş bir Anime dizisidir. Dizi, son eserlerin ekseriyetle animatörün ne yapmak istediği, yatırımcıların ne istediği ve sahip oldukları vakitte ne üretebilecekleri ortasında nasıl bir uzlaşma olduğunu araştırıyor ve yinede dizi o kadar çok hayal gücü ve yaratıcılık barındırıyor ki ilham almanıza imkan sağlıyor. 

Moriarty The Patriot (Yurtseven Moriarty)

Dizi, Sherlock Holmes’un en büyük düşmanını bir kabahat dehasından, olağanda dokunulmaz güçlü ve güçlü üst sınıf İngiliz toplumuna karşı adalet arayanlar için kusursuz cürümlerini inşa eden devrimci bir anti-kahramanı bahis alıyor. Çoğu kısım, bir dedektif dizisi ve bir soygun karışımı üzere gözüksede Moriarty ve kardeşleri epey profesyonelce amaç alıyor ve olayları bir bir çözebiliyorlar. 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir